kluczyk

Kontakt Krosno

RAV Nieruchomości
godziny otwarcia:
9:00 - 16:00
Pon., Wt., Śr., Czw., Pt.

tel.: 603 467 750 (7 dni w tygodniu)
ul. Zielona 7
38-400 Krosno
biuro@ravnieruchomosci.pl

         Portale partnerskie

Standard - Tłumaczenia Język Angielski

NewsLetter

Chesz dostawać najnowsze informacje?
pozostaw swój adres.

Artykuły

Franczyza RAV Nieruchomości. Firma z instrukcją obsługi Dodane: 2014-06-10

Franczyza RAV Nieruchomości. Firma z instrukcją obsługi

Chętnych na wejście do sieci franczyzowej nie brakuje, bo to model biznesowy na niemal każdą kieszeń. Najtańsze systemy wymagają wydatku rzędu kilku tysięcy złotych.

W biznesie stawia się sprawdzone rozwiązania. Dlatego szukając pomysłu na własną firmę, postanów i  skorzystaj ze wsparcia doświadczonego partnera i zostań franczyzobiorcą. Franczyza to gotowy, tani pomysł na biznes.


Dynamiczny rozwój to efekt współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami. Uruchomienie sieciowej sprzedaży nieruchomości wymaga względnie niewielkiego kapitału. Wystarczy, że franczyzobiorca wyłoży minimum 8 tys. zł.
Partner RAV Nieruchomości zostaje właścicielem biura od razu. Co miesiąc musi też odprowadzać opłatę franczyzową 1000 zł. Taki model prowadzenia biznesu jest coraz popularniejszy. Na polskim rynku działa prawie 1000 systemów franczyzowych. Chętnych na wejście do sieci nie brakuje.

 

– W ten sposób działalność najczęściej rozwijają firmy z branży spożywczej, odzieżowej, gastronomicznej, nieruchomości, finansowej, ubezpieczeniowej, oraz farmaceutycznej.

 

Kryzys ułatwia decyzję

Na szybkie upowszechnienie franczyzy w Polsce wpływ miał kryzys finansowy. Na niestabilnym rynku przedsiębiorcy muszą szybko reagować na zmieniające się trendy. Taką możliwość zapewnia franczyzowy system sprzedaży, z zasady oparty na ścisłej i ciągłej współpracy pomiędzy prawnie i finansowo niezależnymi przedsiębiorcami. To uelastycznia zarządzanie, pozwala zminimalizować koszty i, co najważniejsze, zmniejsza ryzyko popełnienia kosztownych błędów. W zamian za opłatę licencyjną, która waha się od kilkuset złotych do nawet blisko 100 tys. zł, franczyzodawca przekazuje kompletny model biznesowy. System prowadzenia firmy zawiera wszelkie niezbędne procedury oraz program kompleksowych szkoleń. – Nasz know how to zasady zarządzania i sposób prowadzenia biura, standardy oferty handlowej, wzory umów zawieranych z klientami i współpracownikami. Pomoc franczyzodawcy obejmuje też politykę personalną oraz zagadnienia finansowo - księgowe. – Wszystko to umożliwić ma franczyzobiorcy poprowadzenie przedsiębiorstwa w taki sposób, aby jak najskuteczniej odzwierciedlić działalność franczyzodawcy.

 

Przedsiębiorcy często mogą liczyć nawet na pomoc w finansowaniu inwestycji. Bank BZ WBK zaoferował potencjalnym franczyzobiorcom kredyt na otwarcie placówki partnerskiej. Inni franczyzodawcy także próbują wspierać partnerów, dzieląc z nimi koszty uruchomienia punktu. Dziś ok. 80 proc. działających na rynku sieci franczyzowych ma polski. Eksperci podkreślają także coraz odważniejsze działania naszych firm franczyzowych poza granicami kraju.

 

Warto czytać umowę

Jednak nie zawsze franczyza jest receptą na sukces. Ten sposób zarządzania w bardzo dużej mierze ogranicza możliwość realizacji własnych pomysłów. To sieć narzuca standardy obsługi, źródła zaopatrzenia, ofertę czy promocje. Z jednej strony daje to wygodę i bezpieczeństwo. Ale jeśli przedsiębiorca ma potrzebę ciągłego eksperymentowania, będzie miał trudności z odnalezieniem się w sieci franczyzowej. Przed podjęciem decyzji warto przygotować szczegółowy biznesplan przedsięwzięcia. – Trzeba uważnie prześledzić zapisy kontraktu franczyzowego, szczególnie punkty określające, kiedy i na jakich warunkach można rozwiązać umowę – mówi Wiśniewski. Istotne są także zapisy określające, w jakich wydatkach partycypuje franczyzodawca oraz jakie opłaty trzeba będzie wnosić na jego rzecz (poza opłatą licencyjną jest jeszcze franczyzowa i marketingowa. Franczyzodawcy często żądają również pieniędzy za dodatkowe usługi, jak przyłączenie sieci informatycznej). Ustalenie tych kwestii pozwoli uniknąć nieporozumień przy rozliczaniu. Przedsiębiorcy muszą także przejść selekcję prowadzoną przez franczyzodawców.

Franczyzobiorcy, którzy pozytywnie przeszli selekcję, twierdzą, że warto się starać. W większości przypadków wejście do sieci przynosi korzyści. W przypadku projektów wymagających niewielkich inwestycji zyski zwykle nie przekraczają kilku tysięcy złotych.

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY NA ZASADZIE FRANCZYZY Z RAV NIERUCHOMOŚCI.