kluczyk

Kontakt Krosno

RAV Nieruchomości
godziny otwarcia:
9:00 - 16:00
Pon., Wt., Śr., Czw., Pt.

tel.: 603 467 750 (7 dni w tygodniu)
ul. Zielona 7
38-400 Krosno
biuro@ravnieruchomosci.pl

  Normobaria Rymanów Zdrój

 

Usługi Kominiarskie Krosno

         Portale partnerskie

Standard - Tłumaczenia Język Angielski

NewsLetter

Chesz dostawać najnowsze informacje?
pozostaw swój adres.

Artykuły

Mieszkania w „wielkiej płycie” zyskają na wartości Dodane: 2019-05-06

Najpopularniejsze mieszkania – dwu- i trzypokojowe – w tzw. „wielkiej płycie” są obecnie tańsze o około 44% od swoich odpowiedników w pozostałym budownictwie. Już niedługo, dzięki dofinansowaniu termomodernizacji budynków wielkopłytowych ceny wspomnianych lokali mogą wzrosnąć o kilka procent – przewidują eksperci serwisu domiporta.pl.

Ceny transakcyjne nieruchomości w 2018 Dodane: 2019-01-22

Galopada cen mieszkań rozkręca się. Średnia cena metra kwadratowego w największych miastach wzrosła w ostatnim roku o 8,5 proc., w części miast wzrost liczony jest w skali dwucyfrowej. To już hossa z prawdziwego zdarzenia.

905,36 pkt to najnowszy odczyt Indeksu Cen Transakcyjnych Home Brokera i Open Finance. Jest to wartość najwyższa od maja 2010 r., a jednocześnie o 8,5 proc. wyższa od tej sprzed roku. W tym okresie ceny wzrosły w 22 spośród 23 badanych przez Home Brokera i Open Finance miast. Wyliczany na podstawie transakcji dokonanych przez klientów HB i OF wskaźnik obrazuje faktyczne tendencje na rynku mieszkaniowym, a nie zmiany oczekiwań sprzedających, co pokazują wszelkie miary oparte na cenach ofertowych.

Inwestycja w mieszkanie: wynajem czy obrót? Dodane: 2019-01-18

Nieruchomości nie od dziś uważane są za zyskowną i bezpieczną lokatę kapitału. Co jednak jest bardziej opłacalne? Kupno mieszkania na wynajem czy też zakup lokalu z myślą o późniejszym odsprzedaniu go z zyskiem?

 

 

Budowa domu krok po kroku - formalności przed rozpoczęciem budowy Dodane: 2015-03-25

Budowa domu jest wieloetapowym procesem, który wymaga załatwienia wielu formalności. Przed rozpoczęciem budowy warto zaznajomić się z aktualnymi przepisami prawnymi oraz zgromadzić wszystkie potrzebne dokumenty. Wszelkie formalne niedociągnięcia i braki mogą skutkowały przesunięciem rozpoczęcia budowy, zatem warto fachowo przygotować się do całej inwestycji.


Co to jest home staginig? Na czym on polega i nie tylko. Dodane: 2015-02-16

Niedawno do słownika języka polskiego wkradło się nowe słówko „home staging ''


Home staging - wciąż brak dobrego tłumaczenia tego amerykańskiego terminu - sięga lat 70-tych ubiegłego wieku. Jego pionierką była Amerykanka, właścicielka firmy projektującej wnętrza - Barbara Schwarz. Zauważyła ona, że ludzie chętniej kupują rzeczy, które są ładnie opakowane i podane. Podobnie należy podejść do mieszkania - trzeba je odpowiednio "zapakować", aby klient chciał je kupić.

 

Czym właściwie jest to działanie, na czym ono polega i po co się to robi ?

Informacje dotyczące nabywania przez cudzoziemców nieruchomości, udziałów i akcji Dodane: 2015-02-11

Nabycie przez cudzoziemca prawa własności lub użytkowania wieczystego nieruchomości oraz nabycie lub objęcie przez cudzoziemca udziałów lub akcji w spółkach handlowych z siedzibą na terytorium Polski będących właścicielami lub użytkownikami wieczystymi nieruchomości położonych w Polsce wymaga zezwolenia Ministra Spraw Wewnętrznych.


Kim jest rzetelny pośrednik? Dodane: 2015-02-06

Rzetelny pośrednik to fachowiec, którego zadaniem jest kojarzenie stron transakcji przy sprzedaży, zakupie, wynajmie, najmie oraz dzierżawie lokali bądź budynków. Obecnie na rynku nieruchomości pojawiło się bardzo dużo przedsiębiorców, którzy świadczą usługi pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Jakie warunki powinni oni spełniać?


”90% milionerów zostało nimi dzięki inwestycjom w nieruchomości” Dodane: 2015-02-05

Andrew Carnagie
Korzyści z inwestowania na rynku nieruchomości,
Rynek nieruchomości jest dobrym miejscem na inwestowanie kapitału.


Kolejne podwyżki cen ziemi rolnej !!! Dodane: 2015-02-03

Rok 2014 zakończył się kilkunastoprocentowym wzrostem cen gruntów rolnych. Wygląda na to, że na pęknięcie bańki na tym rynku będziemy musieli jeszcze poczekać. Ciągle popyt kreuje perspektywa otwarcia polskiego rynku dla klientów z innych krajów Unii. Ma to nastąpić w maju 2016.


Sprzedaż nieruchomości przed upływem 5 lat od jej nabycia a podatek dochodowy od osób fizycznych. Dodane: 2015-02-01

Zgodnie z art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych odpłatne zbycie nieruchomości lub ich części oraz udziału w nieruchomości, spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego lub użytkowego oraz prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej, prawa wieczystego użytkowania gruntów, stanowi pod pewnymi warunkami źródło przychodu dla podatnika.25.12.2014 – Ważna data do zapamiętania Dodane: 2015-01-30

25 grudnia 2014 r. weszła w życie ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. z 2014r., poz. 827). Ustawa ta niesie za sobą wiele zmian pomiędzy relacjami z klientami, m.in. z klientami rynku nieruchomości.


Kogo dotyczą nowe przepisy?

 

Jak odrolnić ziemię? Dodane: 2014-07-18

Grunt rolny, który ma m.in. bezpośredni dostęp do drogi publicznej może stać się działką budowlaną. Taka zamiana może przynieść inwestorowi zysk nawet na poziomie kilkuset procent. Jak się do tego zabrać?


Franczyza RAV Nieruchomości. Firma z instrukcją obsługi Dodane: 2014-06-10

Chętnych na wejście do sieci franczyzowej nie brakuje, bo to model biznesowy na niemal każdą kieszeń. Najtańsze systemy wymagają wydatku rzędu kilku tysięcy złotych.

W biznesie stawia się sprawdzone rozwiązania. Dlatego szukając pomysłu na własną firmę, postanów i  skorzystaj ze wsparcia doświadczonego partnera i zostań franczyzobiorcą. Franczyza to gotowy, tani pomysł na biznes.


W ofercie banków pojawią się odwrócone kredyty hipoteczne Dodane: 2014-05-16

Rząd przyjął projekt Ministerstwa Finansów dotyczący ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym. Jeśli ustawa zostanie przyjęta przez Sejm i Senat, to banki będą mogły udzielać osobom starszym kredytów, których zabezpieczeniem będzie posiadana przez nich nieruchomość. Resort finansów zapewnia, że ustawa zawiera wystarczające regulacje chroniące klientów. Jeśli nowy produkt zyska popularność, w konsekwencji zwiększy się podaż nieruchomości na rynku.

Polacy sprzedają z pośrednikiem! Dodane: 2014-05-11

Sprzedaż mieszkania z pośrednikiem postrzegana jest przez niektórych jako niekonieczna. Wśród Polaków maleje jednak grupa osób uważających, że nie ma sensu płacić za wszystkie czynności, które mogą wykonać samodzielnie i nie potrzebują do tego żadnych uprawnień. Dostrzegają za to wyższe profity z takiej współpracy.Dom „na surowo” Dodane: 2014-05-08

W poszukiwaniu własnego mieszkania czy domu większość naszej uwagi skierowana jest na stronę finansową zakupu. W obecnych realiach często marzenie jakim jest posiadanie własnego M okupione jest koniecznością zaciągnięcia kredytu, a w najlepszym wypadku mocnym uszczupleniem rodzinnego portfela.

 

Księgi Wieczyste - co to jest? Dodane: 2014-02-07

Księgi Wieczyste – co to jest?


1. Rejestr, który przedstawia stan prawny nieruchomości. Pozwala ustalić, komu i jakie przysługują prawa do danej nieruchomości. Rejestr ksiąg wieczystych prowadzą sądy rejonowe. Obecnie możemy oglądać księgi wieczyste on-line, nadal jednak do sprzedaży nieruchomości konieczne jest pobranie jej w formie odpisu.

Rewolucja w prawie spadkowym Dodane: 2013-10-01

Niebawem czekają nas bardzo ważne zmiany w prawie spadkowym. Nie będziemy już dziedziczyć po zmarłych ich długów, które niekiedy przekraczają wartość pozostawionego nam majątku. Komisja kodyfikacyjna kończy już ostatnie poprawki w nowym projekcie.


Przeniesienie domu drewnianego. Jak się do tego zabrać, czy się opłaca? Dodane: 2013-08-29

Każdy właściciel kawałka gruntu prędzej czy później chce postawić dom. Ale nawet jeśli ziemię kupił tanio, to koszt budowy domu często przerasta jego możliwości. Korzystnym rozwiązaniem może być przeniesienie starego drewnianego domu. Zobacz: gdzie, kiedy i za ile kupić chałupę.

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o księgach wieczystych Dodane: 2013-08-09

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o księgach wieczystych i hipotece, która przewiduje wprowadzenie dostępu do ksiąg przez internet - poinformowała w poniedziałek w komunikacie Kancelaria Prezydenta.

Nieruchomości: Ceny wynajmu mieszkań będą najwyższe we wrześniu Dodane: 2013-08-08

Jeśli planujemy wynająć mieszkanie, warto zrobić to już dziś, czyli jeszcze przed okresem studenckiego boomu.

O zmianie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych Dodane: 2013-05-11

Prezydent RP 16 kwietnia podpisał ustawę  z dnia 8 marca 2013 roku o ochronie gruntów rolnych i leśnych.
Ustawa ta  ma na celu wprowadzenie do ustawy z dnia 3 lutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych zmian mających przyczynić się do zwiększenia przejrzystości przepisów ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych, a także rozstrzygnąć wątpliwości interpretacyjne co do treści postanowień tej ustawy.

Jak zostać agentem nieruchomości? Dodane: 2013-01-04

W dobie kryzysu na rynku pracy, często rozważa się przekwalifikowanie. Mimo wielu wahań i braku stabilności rynku nieruchomości, kariera agenta nieruchomości może okazać się strzałem w dziesiątkę.


Potrzeby klienta, rzecz święta – czego szukają nabywcy? Dodane: 2012-12-30

Czego szukają nabywcy mieszkań na rynku wtórnym w biurach nieruchomości? Niewielkich i tanich lokali. Pokoje mogą być małe, ale musi ich być co najmniej dwa.


Sygnały z lokalnych rynków nieruchomości - grudzień 2012 Dodane: 2012-12-27

Jak zmieniały się ceny nieruchomości w 2012 roku – zwłaszcza mieszkalnych – to pytanie zadawane pośrednikom w obrocie nieruchomościami dość często.


Jak zapewnić bezpieczeństwo transakcji? Dodane: 2012-12-19

Co pewien czas pojawiają się informacje o różnego rodzaju oszustwach na rynku nieruchomości, bądź nie tyle oszustwach co zgodnych z prawem stratach – przede wszystkim nabywców mieszkań.


Między pośrednikami a klientami Dodane: 2012-12-18

Opinie klientów o pośrednikach są różne. Przy relatywnie (w stosunku do zarobków) wysokich cenach nieruchomości wielu jej potencjalnych nabywców uważa, że gdyby kupili nieruchomość bezpośrednio - to byłaby ona tańsza o wynagrodzenie pośrednika.


Najtaniej wcale nie oznacza najlepiej i najbezpieczniej Dodane: 2012-12-17

W obecnej sytuacji rynkowej, gdy występuje ogromna podaż lokali i to na rynku pierwotnym jak i wtórnym - kupowanie mieszkania wcale nie jest łatwiejsze, niż gdy mieszkań bywało znacznie mniej.


Zamiana mieszkania – nowy trend na rynku nieruchomości? Dodane: 2012-12-16

W wielu przypadkach i sytuacjach życiowych musimy podjąć decyzję o sprzedaży oraz kupnie nowego mieszkania. Często boimy się, że nie podołamy nadmiarowi biurokracji, a także, że nie znajdziemy nowego lokum na czas.


Czy ceny mieszkań się zmniejszą? Dodane: 2012-12-15

Jak wynika z najnowszych prognoz instytucji doradztwa mieszkaniowego, ceny nieruchomości w ciągu najbliższych 12 miesięcy powinny spaść średnio o 1 proc.

Rok spadających cen Dodane: 2012-12-14

Rok 2013 w opinii pośredników w obrocie nieruchomościami można by nazwać kolejnym rokiem spadających cen. Nie jest to spadek rzędu od 10 do 30 proc. lecz od 3 do 5.

Bezpośrednio czy z pośrednikiem warto? Dodane: 2012-12-13

W prasie ukazuje się teraz mnóstwo poradników o tym, jak kupić, jak sprzedać mieszkanie, działkę czy inną nieruchomość. Chętnie w tych tekstach odsłaniają kulisy swojego zawodu pośrednicy. Coraz więcej czytelników tych porad uważa, że przy zawieraniu transakcji z pośrednikami mają duże szanse na szybką sprzedaż swojej nieruchomości, choć nie zawsze tak jest. Wina niekiedy leży po obu stronach...


O czym informuje księga wieczysta? Dodane: 2012-12-12

W Polsce ustrój ksiąg wieczystych reguluje ustawa o księgach wieczystych i hipotece, zaś kwestie szczegółowe – rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości w sprawie prowadzenia ksiąg wieczystych i zbiorów dokumentów. Postępowanie w sprawach dotyczących.


Opłaty podczas zakupu mieszkania Dodane: 2012-12-10

Zawarcie umowy sprzedaży mieszkania wiąże się z poniesieniem szeregu opłat, które pobiera notariusz w momencie podpisywania umowy sprzedaży mieszkania. Wszystkie te opłaty ponosi kupujący.


W jaki sposób można założyć księgę wieczystą? Dodane: 2012-12-07

Księgi wieczyste zakłada się i prowadzi w celu ustalenia stanu prawnego nieruchomości i spółdzielczych własnościowych praw do lokali. Jeśli jesteśmy właścicielami nieruchomości – a nie posiada ona księgi wieczystej, powinniśmy jak najszybciej ją założyć. Jak to zrobić i kto ma do tego prawo?


Rynek pierwotny, rynek wtórny – różnice w kredytowaniu Dodane: 2012-11-28

Myśląc o kupnie mieszkania lub domu zastanawiamy się czy kupić nowe na rynku pierwotnym, czy może już wykończone i urządzone z rynku wtórnego. czytaj więcej...


Kredyty hipoteczne - pomagamy w uzyskaniu kredytu bez żadnych prowizji na zakup każdej nieruchomości Dodane: 2012-11-06

Kredyty hipoteczne

Jeżeli chcesz kupić dom, mieszkanie lub działkę niemal na pewno czeka cię wybór kredytu hipotecznego. Chociaż coraz więcej banków w Polsce prowadzi tego typu kredyty, otrzymanie go wcale nie jest proste, w tej kwestii biuro RAV Nieruchomości pomaga w jego uzyskaniu bez żadnej prowizji i dodatkowych opłat, nie musi to być nieruchomość zakupiona w naszym biurze. Odpowiednio zabezpieczymy kredyt, korzystając z ubezpieczenia prywatnego dzięki temu zaoszczędzicie Państwo spore sumy pieniędzy.


Standardy zawodowe Pośrednika - informacja dla naszych przyszłych klientów Dodane: 2012-11-11

W trosce o bezpieczeństwo Państwa i zawieranych umów oraz transakcji pośrednictwa sprzedaży jak i finalizacji sprzedaży, informujemy o standardach zawodowych. Wybór odpowiedniego pośrednika na doradcę nieruchomości przy jej sprzedaży jest równie ważne jak poznanie  standardów zawodowych. Biuro RAV Nieruchomości postępuje wedłóg standardów zawodowych i etyki zawodowej.


Wykonywanie działań pośrednictwa w nieruchomościach Dodane: 2012-08-31

Pla­no­wa­na przez rząd de­re­gu­la­cja za­wo­du po­śred­ni­ka w ob­ro­cie nie­ru­cho­mo­ścia­mi spowoduje, że uzy­ska­nie li­cen­cji za­wo­do­wej sta­nie się czy­stą formal­no­ścią...


Zawód: pośrednik nieruchomości Dodane: 2012-08-31

Profesja pośrednika w obrocie nieruchomościami może być ciekawym sposobem rozwoju kariery zawodowej. Oto kilka faktów na temat zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami.